TS CELULOZA KOSTRZYN - strona oficjalna

Strona klubowa

Najnowsza galeria

SPARING: TS CELULOZA vs JUWENIA Boczów
Ładowanie...

Statystyki drużyny

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 224, wczoraj: 837
ogółem: 1 679 494

statystyki szczegółowe

Kalendarium

24

02-2019

niedziela

25

02-2019

pon.

26

02-2019

wtorek

27

02-2019

środa

28

02-2019

czwartek

01

03-2019

piątek

02

03-2019

sobota

TS Oldboye

http://s2.fbcdn.pl/3/clubs/76353/data/images/n/7945fa9b0ab3021eaf3744b8ebf5e6ec.jpg

Kilka sezonów polskiej ligi oldbojów pozwoliły stworzyć z kostrzyńskich piłkarzy solidny zespół, który odnosił niemałe sukcesy. Niestety, z roku na rok liczba zespołów się zmniejszała, aż w końcu dwa lata temu zostały już tylko trzy zespoły i kostrzyńscy oldboje postanowili spróbować sił w lidze niemieckiej. Wkrótce okazało się, że ten znakomity pomysł jest bez precedensu - zarówno polskie jak i niemieckie przepisy nie przewidywały bowiem takiego rozwiązania! Zespól pod wodzą Krzysztofa Wojciechowskiego nie poddał się jednak i ma za sobą pierwszy sezon w niemieckiej lidze oldbojów...

Problem pojawił się już na początku. - wspomina Paweł Pulkowski - Najpierw musieliśmy znaleźć klub w Niemczech, który by nas wziął pod swoje skrzydła. Początkowo rozmawialiśmy z Victorią Seelow, ale z uwagi na trwające wówczas prace remontowe na tamtejszych obiektach, nie byli w stanie stworzyć drugiego zespołu oldbojów. Zgłosiliśmy się więc do Pana Ronalda Taube z Golzow, któremu pomysł się bardzo spodobał. Teraz przyszedł czas na formalności - musieliśmy zwrócić się do PZPN i jego niemieckiego odpowiednika w Frankfurcie nad Menem. Tylko dlatego dostaliśmy odpowiednie zezwolenia, że zarówno polskie jak i niemieckie przepisy nie zakładały takiego przypadku, aby w niemieckiej lidze grała drużyna złożona wyłącznie z samych Polaków! Skoro nie było zakazu, wydano nam zgodę. Być może przetarliśmy tym szlak innym (śmiech). Od sezonu 2014/2015 rozpoczęliśmy więc podboje i boje w niemieckiej lidze oldbojów.

W zespole SpG Golzow/Kienitz II są sami mieszkańcy Kostrzyna nad Odrą. Na pamiątkowej fotografii powyżej stoją (od lewej): Marcin Wieliczko, Jarosław Horodyński, Ryszard Kodzis, Wiktor Kowalewski, Przemysław Rupniak, Krzysztof Wojciechowski (kapitan), Tomasz Tomkowski. Klęczą: Mariusz Tarazewicz, Grzegorz Olszewski, Krzysztof Martynowicz, Zbigniew Komiel, Krzysztof Niewrzal, Grzegorz Walczyński, Piotr Pulkowski. Na zdjęciu brakuje: Marcina Depcika, Sebastiana Grabarskiego, Artura Jacewicza, Mariusza Krogulewskiego, Dariusza Mazana, Arkadiusza Nowaka, Piotra Orzecza, Dawida Papiernika, Krzysztofa Stępnia, Ferdynarda Szobera, Jacka Tkacza, Mariusza Walkowiaka. Przepraszam, jeśli autor artykułu pominął jakiegoś zawodnika, ale jak widać kadra jest bardzo szeroka. W lidze niemieckiej nasz zespół wystąpił w kategorii 35+ gdzie o miejsce  tabeli walczy 11 zespołów. Rozpoczęliśmy walkę, ale początkowo nie byli nam przychylni ani sędziowie, a inne zespoły patrzyły na nas jednak jak na drużynę z zagranicy. Po rundzie jesiennej doceniono jednak nasze umiejętności i rozpoczęła się walka o punkty. Wcześniej zdarzały się sytuacje, że sędziowie widzieli tylko nasze faule, a trybuny świeciły pustakami. - mówi Paweł Pulkowski

"W rundzie wiosennej na nasze mecze zaczęli przychodzić kibice a sędziowie przestali nam przeszkadzać. Ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce w tabeli i zostaliśmy uznani za najlepszą drużynę pod względem umiejętności piłkarskich a Ryszard Kodzis został uznany najlepszym zawodnikiem sezonu 2014/2015! "

Bilans zespołu jest imponujący - 44 punkty, 82 bramki strzelone i zaledwie 15 straconych pozwolił uplasować się tuż za Victorią Seelow.

W kolejnym sezonie kostrzyński zespół będzie walczył o pierwsze miejsce w tabeli. Osoby chętne do gry w niemieckiej lidze oldbojów 35+ zapraszamy do wspólnych treningów. Odbywają się one na kostrzyńskim stadionie w poniedziałek i czwartek o godzinie 18:30. Sezon zaczyna się już w sierpniu i trwa aż do listopada, będzie zatem okazja aby zabłysnąć swoimi umiejętnościami na niemieckich boiskach.

 

Bartłomiej Suski

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

KARTA KIBICA

 

Wyniki

Ostatnia kolejka 13
Pogoń Krzeszyce 0:4 AS Pieski
Leśnik Lemierzyce 2:4 SKP Słubice
Lubniewiczanka Lubniewice 5:0 Smogórzanka Smogóry
Juwenia Boczów 0:3 Toroma Torzym
GKP Pszczew 3:0 TS CELULOZA Kostrzyn nad Odrą
FC Kursko 2:6 Znicz Trzemeszno
Chrobry Drzeńsko 0:0 Zorza Kowalów

Ankiety

CZEGO BRAKUJE W KLUBIE ŻEBY OSIĄGNĄC IV LIGĘ?

Logowanie